Bänner

Meil on külalisi:

Saidil on 105 külalist 
Uudised
25
Sep
PDF Prindi Saada link

Teadaanne!

 

Tänaseks on riigis kujunenud olukord, kus COVID-19 haigestunute arv ööpäevas on silmnähtavalt tõusuteel. Ka meie vallas on teada mitmed haigestunud pered. Eelnimetatud olukord tingis erakorralise Skype koosoleku 24.09, kus osalesid: vallavanem Andrus Umboja, haridusspetsialist ja valla esindaja Neeme Mudila hoolekogus Carmen Viherpuu, Loo Lasteaed Pääsupesa direktor Katrin Paldermaa, Kostivere Lasteaia direktor Kaili Raamat ja Neeme Mudila direktor Pille Trumm.

25.09 toimus juba uus erakorraline Skype koosolek, kus eelnimetatud osalejatele lisandusid ka koolide juhid.

Et oma majade personali, lapsi ja lapsevanemaid tervetena hoida, sai koos võetud vastu otsused:

1.     Alates 28.septembrist toimub laste üleandmine taas majja sisenemata (nagu toimus kevadel). Lapsevanem helistab lasteaia juurde jõudes oma rühma telefonile:

Männikäbid: 53081199;

Rannapõnnid:53002023;

Rõõmupallid;53097080 ning õpetaja tuleb uksele vastu. Ka õhtul saab lapse kätte samal põhimõttel. Ilusate ilmade korral on lapsed õues. See korraldus puudutab kõiki rühmi kõigis kolmes Jõelähtme valla lasteaias. Valverühma süsteemi hetkel ei toimu, kõik rühmad on avatud kella 7-st, et minimaliseerida rühmadevahelist suhtlemist.

2. Laps ja lapsevanem, kes lapse lasteaeda toob on 100 % terve. Lasteaias viibivad ainult terved lapsed ja personal. Haigustunnustega laps jääb koju. Krooniliste haiguste puhul ei pea koju jääma. Kui ei ole selge, kas tegemist on nakkusliku või mittenakkusliku seisundiga, tuleb suhelda perearstiga ja saada vastav tõend, mis kinnitab, et sümptomid ei ole nakkusohtlikud. Siin on väga oluline kõikide inimeste vastutustundlikkus.

3. COVID-19 haigestumise korral tuleb sellest teavitada kindlasti lasteaeda. Lasteaed hakkab siis rühmapõhiselt uut töökorraldust välja töötama. Juhul, kui COVID-19 diagnoos on leidnud kinnitust, jäävad eneseisolatsiooni nii haigestunu kui tema lähikontaktsed 14 päevaks. Lähikontaktsete väljaselgitamise korraldab Terviseamet koostöös lasteaiaga. Isolatsioonis viibides on välistatud ka huviringides käimine  jm viibimine.

4.     Huviringid, mida juhendavad oma maja töötajad, toimuvad  esialgu tavapäraselt edasi. Väljastpoolt maja juhendaja võib  maski kandes esialgu ringitööga jätkata (inglise keel).

5.     Tugiteenused (psühholoog, eripedagoog) on endiselt kättesaadavad ning toimetavad lasteaias vajadusepõhiselt ja eelnevate kokkulepetega lasteaia või vanemate poolt.

6.     Teatrietendused, mida saab korraldad õues, jäävad toimima. Majja võõraid ei lubata.

7.     Erandkorras, etteteatamise ja registreerumisega saavad majja tulla vaid erinevaid meie jaoks vajalikke hooldustöid (ventilatsioon, ATS jms) tegevad inimesed.

8.     Uued ringid ( nt beebikool) esialgu meie majas veel oma tegevusega ei alusta kuni detsembrini. Siis vaatame olukorra uuesti üle.

9.     Laste majasiseseid ühisüritusi me ei korralda. Õueüritused on aga lubatud. Tänased kokkulepped võivad muutuda nädalatega, seepärast palun jälgige lasteaiapoolset infot regulaarselt.

10. Meie COVID-19 ennetustöö aluseks on Terviseameti, Haridusministeeriumi ja Jõelähtme Vallavalitsuse juhiseid.

Küsimuste korral  m.: 53900123 või pille.ellip@gmail.com

Hoiame end ja teisi!

Lasteaed Neeme Mudila direktor

Pille Trumm

 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Järgmine > Lõpp >>

Lehekülg 1 / 409